Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spektakl teatralny pt. Mój syn Maksymilian. O niezłomności i sile człowieczeństwa

Milena Chmielewska
Milena Chmielewska
Na ten spektakl warto się wybrać
Na ten spektakl warto się wybrać Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola
Historia miłości, wiary i niezłomnej siły człowieczeństwa. Spektakl teatralny „Mój syn, Maksymilian” odbędzie się 7 stycznia.

Spektakl oparty jest na autentycznej korespondencji między św. Maksymilianem a jego matką. Mówi o więzi między nimi oraz wyjątkowej roli Matki Bożej Niepokalanej w ich życiu.
Sztuka ukazuje złożoność samej postaci oraz przedstawia jej analizę psychologiczną. Dramat toczy się na dwóch osiach czasu: współczesnej, gdy matka św. Maksymiliana odwiedza celę syna oraz historycznej, gdy poznajemy historię pobytu i śmierci bohatera w obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Spektakl „Mój syn, Maksymilian” odbędzie się 7 stycznia o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Ratusz” przy Placu Wolności 26. Darmowe wejściówki do odbioru w kasie MDK Ratusz.Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział w Zduńskiej Woli, współorganizatorami: Miasto Zduńska Wola, Związek Gmin Związanych z Życiem Św. Maksymiliana Marii Kolbe oraz Parafia WNMP w Zduńskiej Woli, a partnerami Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Sponsorem: Grupa Inco.

Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli przy ulicy Browarnej 9. W wieku 16 lat wstąpił do zakonu franciszkanów we Lwowie i otrzymał imię Maksymilian. Następnie pojechał do Rzymu, gdzie uzyskał doktoraty z filozofii i teologii. Tam w 1917 roku założył stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej, a rok później przyjął święcenia kapłańskie.

28 maja 1941 roku o. Maksymilian Kolbe trafił do obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Nadano mu numer 16670. 29 lipca 1941 roku, po ucieczce jednego z więźniów, komendant obozu-lagerführer Karl Fritzsch skazał dziesięć osób na śmierć głodową. Choć Maksymiliana Kolbego nie było w tej grupie, ten dobrowolnie zamienił się i ofiarował swoje życie za nieznanego mu Franciszka Gajowniczka.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto