Wojsławice i Ochraniew najlepsi w turnieju

jj
Drużyny Wojsławic i Ochraniewa zostały mistrzami IV Turnieju Sołeckiego w piłkę nożną i piłkę siatkową, jaki rozegrano w miejscowości Rębieskie.

Turniej zorganizowany został z inicjatywy Sołectwa Rębieskie, przewodniczącego Gminnej Rady Sportu - Sławomira Turskiego oraz Wójta Gminy Zduńska Wola – Henryka Staniuchy. Do zdobycia był puchar wójta.
W rozgrywkach w piłkę nożną rywalizowało ze sobą 13 drużyn: Czechy, Dream Team Stars, FC Piaski, FC Holandia, Izabelów, Old Boys Tymienice, OSP Janiszewice, Pratków,  Tymienice, Wojsławice, Wymysłów, Zamłynie oraz Złote Orły Wólka Wojsławska.

Jak relacjonuje Dawid Antczak z Urzędu Gminy Zduńska Wola, mecze w piłkę nożną rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Do ścisłego finału przeszły cztery drużyny, które zmierzyły się w walce o miejsce 1 i 3. Miejsce 1 po zaciętej walce z drużyną FC Piaski zajęła drużyna z Wojsławic wygrywając 1:0, natomiast 3 miejsce przypadło drużynie Old Boys Tymienice, która pokonała w serii rzutów karnych FC Holandię. W trakcie trwania turnieju organizatorzy podjęli decyzję o dyskwalifikacji drużyny z Izabelowa.
Najlepszym strzelcem w Turnieju Piłki Nożnej został Artur Górzawski z drużyny Wojsławic, natomiast najlepszym bramkarzem Władysław Kręt  reprezentant Dream Team Stars.

Do rozgrywek w piłkę siatkowa zgłosiło się 6 drużyn: Czechy, Gajewniki, Holandia, Ochraniew, Ostrówek i Pratków.
Podobnie jak w piłkę nożną, także w siatkówkę granow systemie „każdy z każdym”. Losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatnich minut. Ostatecznie 1 miejsce przypadło drużynie z Ochraniewa, 2 miejsce zajęła drużyna z Gajewnik, natomiast 3 miejsce drużyna Czechów.
Najlepszym siatkarzem został Kamil Grzanka z Ochraniewa.