Wyścig Gatta Prestige Race w Zduńskiej Woli [zdjęcia i film]

Agnieszka Olejniczak
Gatta Prestige Race Zduńska Wola
Gatta Prestige Race Zduńska Wola Agnieszka Olejniczak
W sobotę w Zduńskiej Woli rozegrano amatorski wyścig kolarski Gatta Prestige Race.

Na starcie stanęło 138 zawodników i zawodniczek. Organizatorzy przygotowali dwie trasy o długości 50 oraz 101 kilometrów. Jedna pętla miała 25 km i wiodła ze Zduńskiej Woli przez Paprotnię, Młodawin Górny, Ptaszkowice, Zapolice, Strońsko, Beleń i Zmyślona do Zduńskiej Woli.

W kategorii open na dystansie 50 kilometrów pierwsze miejsce zajął Franciszek Wróbel z LUKS 2 Stryków, drugi był Piotr Ornaf, a trzeci Dominik Treller ZTC Zduńska Wola.

W kategorii open na dystansie 101 km pierwszy na mecie był Arkadiusz Tecław, wicemistrz Polski. Druegie miejsce zajął Eduard Alickun, a trzecie Kamil Lewandowski.