18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

II Mistrzostwa Gminy Zapolice w Warcabach [ZDJĘCIA]

Blisko 50 zawodników uczestniczyło w II Mistrzostwach Gminy Zapolice w Warcabach Klasycznych 64–polowych. Zmagania zorganizowano w niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach.

II Mistrzostwa Gminy Zapolice w Warcabach Klasycznych 64–polowych zorganizowano w 3 kategoriach wiekowych.

W kategorii szkoły podstawowej, podobnie jak przed rokiem, zwyciężył Mateusz Kochelski, który w finale pokonał Franciszka Majkowskiego. Trzecie miejsce zajął David Browne, natomiast czwarte Jakub Sowijak.

W kategorii szkoły gimnazjalnej czołowe lokaty zajęli kolejno: Kacper Bartecki, Szymon Beznosiński, Konrad Sobczak, Krystian Wieczorek, Jakub Blaźlik, Thomas Browne.

W kategorii powyżej lat 16 do gier przystąpiło aż 20 zawodników. Najlepszym warcabistą gminy Zapolice okazał się jednocześnie najstarszy zawodnik mistrzostw, 71-letni Jan Owczarek, który w emocjonującym finale zwyciężył Wojciecha Spętanego. Warto zaznaczyć, że jest to drugi z rzędu tytuł mistrzowski pana Jana. Miejsce trzecie przypadło Tomaszowi Woźniakowi, a czwarte Mateuszowi Brzezowskiemu.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju była 8-letnia Zuzia Owczarek.
- Była to druga edycja mistrzostw naszej gminy w warcabach. Bardzo nas cieszy, że w porównaniu do ubiegłego roku ilość uczestników i ich poziom umiejętności zdecydowanie wzrósł. Jest to dla nas sygnał, że warto organizować takie imprezy – mówi Tomasz Woźniak, instruktor ds. sportu i rekreacji w GOKiS Zapolice.