III liga: Warta przegrała z Sokołem i tylko cud może sprawić, że nie spadnie do IV ligi

Dariusz Piekarczyk
Trwa mecz, w Rudzie-Bugaj, pomiędzy Sokołem Aleksandrów, a Wartą Sieradz. Do przerwy był remis 1:1.

Biało-zieloni objęli prowadzenie w 16 minucie po strzale Marcina Kobierskiego. Sokół wyrównał w 36 minucie. Gola zdobył Arkadiusz Świętosławski.
Warta gra w składzie: Grzegorz Robakiewicz – Zawalich, Twardawa, Markiewicz, Sosnowski – Mitek, Łukasz Balcerzak, Graczykowski, Kozieł – Jezierski, Marcin Kobierski. Trener: Romuald Solarek.
Niestety, w 63 minucie gola dla gospodarzy strzelił Paweł Adamiec. 2:1 dla Sokoła – taki wynik oznacza praktycznie degradację „biało-zielonych” do IV ligi.
Tymczasem koniec meczu w Zelowie. Włókniarz pokonał zagrożonego spadkiem Ursusa Warszawa 3:1. UKS SMS Łódź, także zagrożony degradacją, uległ Mazurowi Karczew 1:2. Jak cudnie byłoby, gdyby Warta wygrała!
W Rudzie-Bugaj nadal 2:1 dla gospodarzy. Są za to zmiany w Warcie. Za Balcerzaka wszedł Sobczak, Jezierskiego zastąpił Kowalczyk, a Marcina Kobierskiego zmienił Przezak.
80 minuta meczu w Rudzie-Bugaj. Ciągle 2:1 dla Sokoła.
86 minuta – 3:1 dla Sokoła, a gola zdobył Olaf Okoński.
Warta? – To już jest koniec, nie ma już nic – śpiewały Elektryczne Gitary.... . Nie ma się co czarować, to pożegnanie z III ligą! Ciekawe co zrobi prezes biało-zielonych Piotr Haraszkiewicz? Naszym zdaniem trzeba podziękować większości przyjezdnych piłkarzy i dać szansę juniorom Warty! Swoją drogą, Warta w IV lidze, aż wierzyć się nie chce!

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?