Od zwycięstwa rozpoczęli sezon piłkarze Pogoni Ekologa

Ryszard Dullek
Grzegorz Kaleta zdobył gola dla Pogoni Ekologa z rzutu karnego
Grzegorz Kaleta zdobył gola dla Pogoni Ekologa z rzutu karnego fot. Ryszard Dullek
Gracze Pogoni Ekologa Zduńska Wola w pierwszej kolejce spotkań IV ligi pokonali na wyjeździe piłkarzy Włókniarza Zgierz 3:2. Mecz wygrali dosłownie rzutem na taśmę. Gola na wagę 3 punktów zdobyli w ostatnich sekundach spotkania.

Mecz w Zgierzu był niezwykle emocjonujący. Pierwsi gola, już w 10 minucie gry, zdobyli gospodarze. Kwadrans przez przerwą wyrównującą bramkę dla Pogoni Ekologa strzelił Łukasz Szczepański. Po zmianie stron zduńskowolska drużyna wyszła na prowadzenie. Gola na 2:1 dla zespołu trenera Marcina Matysiaka zdobył z rzutu karnego Grzegorz Kaleta. Włókniarz wyrównał wynik spotkania na 2:2 minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Bramka dla zgierzan również padła z rzutu karnego. Zwycięskiego gola dla Pogoni Ekologa zdobył w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Grzegorz Gorący.

- Ogromnie cieszę się ze zwycięstwa i trzech zdobytych punktów. Zadowolony jestem także z samego wyniku meczu, jak również z gry całego zespołu. Oczywiście było w niej jeszcze sporo błędów, wynikających między innymi z zawirowań kadrowych w naszym zespole, ale mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie co raz lepiej - mówił po spotkaniu trener Matysiak.

W sobotę Pogoń Ekolog rozegra pierwszy mecz przed własną publicznością. Na stadionie miejskim przy ul. Łaskiej 90 podejmować będzie rezerwy Widzewa Łódź. Początek spotkania o godz. 17.

W środę ekipę trenera Matysiaka czeka kolejna potyczka ligowa. Tym razem na wyjeździe. Zduńskowolska drużyna walczyć będzie o punkty z Orlętami Cielądz.