Sukcesy kadetów z zespołu szkół w Wojsławicach

Redakcja
Agnieszka Olejniczak
Kadeci z liceum mundurowego z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach w tym roku szkolnym uczestniczyli w dwóch prestiżowych Ogólnopolskich Turniejach - Olimpiadach kierunkowych. Kilkoro zostało finalistami.

Kadet Agata Andrzejczak uzyskała tytuł finalisty XI Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policyjną w Szczytnie. Jako finalistka olimpiady zwolniona jest z postępowania rekrutacyjnego na I rok studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych na wybrany przez siebie kierunek. To sukces bez precedensu zdobyć „indeks” WSPoL jeszcze przed maturą. Należy dodać, że jest jedyną finalistką tej olimpiady z województwa łódzkiego.

Uczestnikami Olimpiady mogą być uczniowie klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości, uczących się w Polsce. Olimpiada składa się z trzech etapów o zasięgu ogólnopolskim.

Pierwszy etap Olimpiady polega na samodzielnym napisaniu przez uczestnika pracy pisemnej na jeden z tematów podanych przez Komitet Główny. Agata pisała pracę na temat: „Chęć pracy czy powołanie? Co Twoim zdaniem kieruje młodym człowiekiem wstępującym do służby w Policji?” Pracę oparła głównie na wywiadach ze starszymi kolegami (również absolwentami Wojsławic), którzy już służą w Policji. Za pracę otrzymała maksymalną ilość punktów. Opiekunem pracy była koordynatorka klas maturalnych w wojsławickiej szkole pani Anna Majchrzak.

Drugi etap olimpiady ma formę tekstu wiedzy i jest przeprowadzany za pośrednictwem internetu. Obejmuje wiedzę z ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, wiedzę z prawoznawstwa (Kodeks Karny, Kodeks Wykroczeń, Kodeks Postępowania Karnego), Ustawy i rozporządzenia dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz wiedzę o społeczeństwie. Z tego etapu Agata uzyskała 85 % poprawnych odpowiedzi.

Trzeci etap to egzamin ustny i zawody sportowe. W tym roku w związku z sytuacją epidemiologiczną kraju się ni odbył. Wszyscy uczestnicy zostali sklasyfikowani na podstawie wyników dwóch etapów.

- To ogromny sukces i wyróżnienie głównie uczennicy, ale również zespołu nauczycieli i instruktorów realizujących innowację pedagogiczną szkolenie policyjne w wojsławickiej szkole. Jesteśmy dumni że osiągamy takie sukcesy, gdyż należy wspomnieć, że identyczny sukces mieliśmy w 2018 r. Szkoła postawiła na szeroką współpracę z Komendami Policji bo jak uczyć o Policji bez Policji. Klasa III Liceum Ogólnokształcącego której uczennicą jest Agata objęta jest patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Te wspólne działania przynoszą wymierne efekty - informuje dyrekcja szkoły.

Uczniowie z Wojsławic na turnieju klas policyjnych

26.02.2020 r. zespół w składzie Agata Andrzejczak (kl. III LO), Tomasz Mytkowski (kl. II LO), Konrad Opelt (kl. I LO) i Kacper Marceniuk (kl. I LO) brali udział w eliminacjach rejonowych ( 3 okręgi w Polsce) Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych organizowanego przez Szkołę Policji w Pile. Eliminacje odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Kadeci z Wojsławic zakwalifikowali się do etapu centralnego ale w związku z epidemią wirus SARS-CoV-2 w naszym kraju etap centralny odwołano.

Kadeci z kl. III LO: Anna Błaszczyk, Milena Staniucha, Wiktor Poradziński i Jakub Mielczarek zdobyli III miejsce w konkursie Ogólnopolskim Spotów Filmowych pod hasłem: „Chcę zostać żołnierzem bo …” Konkurs objęty był honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie