Widawia rozgromiła Orkan Buczek

Sławomir Wójcikowski
„Widawia” na swoim boisku w inauguracyjnym meczu rozpoczęcia sezonu rozgrywek w lidze okręgowej wygrała z reprezentacją „Orkan Browęg” Buczek ustalając wynik na 6:2.

W pierwszej połowie meczu na boisku dominowała drużyna z Buczku, ale dopiero w 30 minucie Cezary Jarociński zdobył pierwszego gola. Kilka minut później gospodarze wykorzystali zamieszanie pod bramką i Łukasz Olbiański wyrównuje na 1:l. Jednak ta połowa meczu należała do gości. Rozgrywali szybkie i dokładne akcje na boisku. Piłkarzom z Buczku brakowało jedynie celności. Druga połowa rozpoczęła się podobnie i gdy 73 minucie goście po strzale Łukasza Lipińskiego prowadzili już dwoma bramkami kibice zwątpili. Dosłownie minutę później Marcin Janicki wyrównuje i w gospodarzy wstępuje nowy duch, a ich gra może się podobać. Kolejne minuty i kolejne gole na mirę zwycięstwa zdobywają Paweł Bartczak, Adam Konieczny i kolejne dwie Dawid Kaźmierczak. Nie obyło się również bez żółtych kartek. Zawodnicy z Widawi otrzymali 3, a Orkan Browęg 2. – Udany początek i cieszymy się z tego. Będziemy się koncentrować na wygranych u siebie i utrzymaniem w lidze. To jest nasz cel. W środę mamy kolejny mecz i kolejny cel. Tym razem na wyjeździe zagramy z Prosną Wieruszów – mówi trener Widawi Krzysztof Wolny. – Mamy młody nowy skład i interesuje nas spokojna gra w klubie. Gramy w sobotę również wyjazdowy mecz z Unią Sulmierzyce. Jedna przegrana nie zamyka nam dalszej drogi w tabeli to dopiero początek i będziemy walczyć dalej – mówi Maciej Kędzierski kapitan drużyny z Buczku. Mecz inaugurujący rozpoczęcie sezonu rozgrywek w lidze okręgowej na boisku w Widawie sędziowali: Marcin Słupiński, Tomasz Bieniek i Daniel Żurek.

Skład Orkan Browęg Buczek: Tomasz Oklejak bramkarz. Marcin Mikołajczyk, Jacek Pawełoszek, Kamil Kubiak, Robert Woźniak obrona. Marcin Pawełoszek, Maciej Kędzierski, Damian Stojek, Cezary Jarociński, Tomasz Starzyński pomocnicy i atak Tomasz Marelski. Rezerwowi: Łukasz Lipiński i Mateusz Jarończyk.
Skład Widawa Widawa: Robert Majczyk bramkarz. Przemysław Jędrysiak, Patryk Krymas, Artur Wolny, Marek Łukasik obrona. Łukasz Olbiński, Patryk Kaczmarek, Marcin Miszczak pomocnicy. Paweł Bartczak, Marcin Janicki napastnicy. Rezerwowi: Sylwester Morawski, Dawid Kaźmierczak, Marcin Stelmaszczyk, Bartek Krawczyk i Marcin Konieczny.