Kobiety Pogoni Zduńska Wola dobrze rozpoczęły rozgrywki w II lidze ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak, opr. jj
Kobiety Pogoni Zduńska Wola pokonały w meczu II kolejki II ligi Podgórze Kraków
Kobiety Pogoni Zduńska Wola pokonały w meczu II kolejki II ligi Podgórze Kraków Krzysztof Kochelak
Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola doskonale radzi sobie w rozgrywkach II ligi. Wygrała mecze z dwoma krakowskimi zespołami. W I kolejce 1:0 pokonała Prądniczanki Kraków, a w II kolejce 1:2 Podgórze Kraków.

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz II kolejki w 2 lidze kobiet (grupa południowa) z zespołem Podgórza Kraków w niedzielę, 22 sierpnia na Stadionie w Krakowie.

Kobiety Pogoni Zduńska Wola dobrze rozpoczęły rozgrywki w II lidze

Drużyna "Pogonistek" po zwycięstwie 1:0 w pierwszym meczu na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Prądniczanką Kraków tym razem udała się do Krakowa aby zmierzyć z zespołem Podgórza, który również jest beniaminkiem 2 ligi tak jak zespół Pogoni.

Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. W pierwszej połowie spotkania każda z drużyn miała po jednej dobrej sytuacji na strzelenie bramki. W 28 minucie po faulu w polu karnym Julity Torzewskiej na jednej z zawodniczek Podgórza został podyktowany rzut karny dla gospodarzy. Jednak bramkarka Pogoni Magdalena Samiec, która tydzień temu w meczu z Prądniczanką obroniła dwie jedenastki wyczuła intencję strzelającej "jedenastkę" i był to trzeci kolejny rzut karny obroniony przez bramkarkę Pogoni, która powoli staje się "specjalistką" od bronienia strzałów z 11. metrów. Dwie minuty później po akcji Martyny Szymczak i jej podaniu w pole karne gospodarzy doskonałej sytuacji na strzelenie bramki nie wykorzystała Anna Bergier strzelając z 12. metrów obok prawego słupka. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.
Druga odsłona meczu była ciekawszym widowiskiem, a obie drużyny strzeliły trzy bramki.
Pierwszą bramkę dla Podgórza strzeliła w 71 minucie Urszula Cop wykorzystując błąd defensywy Pogoni i strzałem z 14. metrów pokonała Magdalenę Samiec. Pięć minut później gospodynie mogły już prowadzić 2:0, ale piłka po strzale jednej z zawodniczek odbiła się od słupka i wpadła w ręce bramkarki Pogoni. Jednak "Pogonistki" walczyły do samego końca o zmianę wyniku i udało im się to dwukrotnie. Najpierw w 88 minucie Anna Bergier strzałem z rzutu wolnego z 30. metrów doprowadziła do remisu, a w doliczonym czasie gry po akcji Justyny Kubik i Julity Torzewskiej w sytuacji sam na sam z bramkarką z Krakowa znalazła się Martyna Szymczak i z zimną krwią strzałem pod poprzeczkę zapewniła zwycięstwo "Pogonistkom" w tym meczu.
Po dwóch rozegranych kolejkach zespół Pogoni zdobył komplet punktów i zajmuję 3 miejsce w tabeli.

PODGÓRZE KRAKÓW - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:2 (0:0)

1:0 - Urszula Cop (71')
1:1 - Anna Bergier (88')
1:2 - Martyna Szymczak (90'+1)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec - Wiktoria Szymczak (85' Angelika Kajdana), Julia Szymczak, Weronika Sobczak, Karolina Karpińska - Anna Bergier, Natalia Barton (65' Daria Groberek), Paulina Marcińska, Julita Torzewska - Martyna Szymczak, Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Asystent: Kacper Grelewski
Kierownik drużyny: Daniel Szczepaniak

SĘDZIOWIE MECZU:
Aleksandra Łapa (Sędzia główna) - Klaudia Kózka - Edyta Mazur (Asystentki) - KS ZPN ŚLĄSKI

ŻÓŁTE KARTKI:
Daria Kokoszka, Monika Markiewicz (Podgórze)
Paulina Marcińska, Wiktoria Szymczak, Weronika Sobczak (Pogoń)

12. Wanda Nowa Huta: 0 pkt.

Mecz III kolejki grupy południowej 2 ligi kobiet drużyna "Pogonistek" rozegra z liderem tabeli Bielawianką Bielawa, w najbliższą niedzielę 29 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli

Kobiety Pogoni Zduńska Wola dobrze rozpoczęły rozgrywki w II...