Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola pokonała Jantara Ostrołękę [FOTO]

Krzysztof Kochelak
Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola pokonała Jantara Ostrołękę
Ważne zwycięstwo odniosła drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola. Wygrała mecz XIV kolejki z drużyną Jantara Ostrołęka 1:0, a jedyną bramkę w tym meczu strzeliła Martyna Szymczak. Mecz został rozegrany w niedzielę 15 kwietnia na Stadionie Miejskim w Ostrołęce.

Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosły piłkarki Pogoni na trudnym terenie w Ostrołęce.
Mecz nie obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, gra toczyła się przeważnie w środku boiska, a oba zespoły walczyły o każdą piłkę. Pierwsza połowa meczu to lekka przewaga zespołu Pogoni, ale pierwszą dogodną sytuację na strzelenie bramki stworzyły sobie gospodynie w 17 minucie, jednak w sytuacji "sam na sam" górą była bramkarka Pogoni Beata Rogowska. Jedyna bramka w tym meczu padła w 23 minucie. Po faulu z boku pola karnego na Justynie Kubik został podyktowany rzut wolny dla gości. Do piłki podeszła Martyna Szymczak i precyzyjnym strzałem nad murem pod poprzeczkę bramki Jantara zdobyła jak się później okazało zwycięską bramkę tego meczu. W drugiej połowie meczu nadal lekką przewagę posiadały zduńskowolanki. Po lewej stronie boiska kilka akcji indywidualnych przeprowadziła Marta Grzelak, ale w ostatniej chwili jej dośrodkowania zablokowały zawodniczki gospodarzy. Do końca meczu defensywa Pogoni nie dała się zaskoczyć i dzięki temu z dalekiego wyjazdu udało się "Pogonistkom" przywieźć bardzo cenne trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu zespół Pogoni awansował na 5 miejsce w tabeli.

JANTAR OSTROŁĘKA - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 0:1 (0:1)

0:1 - Martyna Szymczak (23' rzut wolny)

SKŁAD DRUŻYNY:
Beata Rogowska - Ewelina Niciak, Julia Szymczak, Michalina Sutowicz, Olga Kopeć (65' Paulina Koryń) - Julita Augustyniak (75' Justyna Kapuściak), Marta Grzelak, Martyna Szymczak, Weronika Góra - Patrycja Okoń (46' Martyna Kowalska), Justyna Kubik

ŻÓŁTE KARTKI:
Julita Augustyniak, Michalina Sutowicz, Julia Szymczak (Pogoń)
Kamila Duszak (Jantar)

SĘDZIOWIE MECZU:
Mariusz Grabowski (główny) - Kinga Lubelska, Krzysztof Wieczorek (asystenci)

W najbliższą niedzielę 22 kwietnia o godzinie 16:00 drużyna Pogoni rozegra na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli mecz XV kolejki 2 Ligi Kobiet z zespołem Wilgi Garwolin.