Kobiety Pogoń Zduńska Wola - Ślęza Wrocław. Mecz kontrolny [FOTO]

Krzysztof Kochelak
Kobiety Pogoń Zduńska Wola - Ślęza Wrocław. Mecz kontrolny
Kobiety Pogoń Zduńska Wola - Ślęza Wrocław. Mecz kontrolny mat. Pogoń Zduńska Wola
Wynikiem 3: 1 dla Pogoni Zduńska Wola zakończył się mecz kontrolny z drużyną Ślęzy Wrocław. Mecz został rozegrany w niedzielę, 19 sierpnia na sztucznym boisku na stadionie we Wrocławiu. Drugoligowa drużyna Pogoni Zduńska Wola za tydzień rozpocznie rywalizację w swoim drugim sezonie w rozgrywkach 2 ligi podlaskiej.

Mecz ze Ślęzą był jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającym się sezonem. W pierwszej połowie meczu oba zespoły prowadziły wyrównaną grę. Pierwsze dogodne sytuacje dla "pogonistek"na strzelenie bramki miała dwukrotnie Martyna Szymczak, ale zabrakło jej dokładności i precyzji pod bramką wrocławianek. Gospodynie mogły objąć prowadzenie w 28 minucie, ale w sytuacji sam na sam z Beatą Rogowską górą była bramkarka Pogoni. Jednak prowadzenie w tym meczu objęły gospodynie po bramce strzelonej przez Patrycję Piotrowską. Odpowiedź gości była bardzo szybka bo już trzy minuty później Martyna Szymczak wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką Ślęzy.
Druga połowa meczu to przewaga zawodniczek Pogoni, która została udokumentowana zdobyciem dwóch bramek. Najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Patrycję Okoń do piłki dobiega Justyna Kubik i z dziesięciu metrów strzela drugą bramkę dla Pogoni. W końcówce meczu po długim podaniu Julii Szymczak pojedynek biegowy wygrywa Martyna Szymczak i w sytuacji sam na sam mija bramkarkę Ślęzy i spokojnym strzałem do pustej bramki ustala wynik meczu.

ŚLĘZA WROCŁAW - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:3 (1:1)

1:0 - Patrycja Piotrowska (37')
1:1 - Martyna Szymczak (40')
1:2 - Justyna Kubik (68')
1:3 - Martyna Szymczak (78')

Skład drużyny Pogoni:
Beata Rogowska - Olga Kopeć, Julia Szymczak, Weronika Sobczak - Paulina Koryń, Klaudia Łoboda, Weronika Tosik, Patrycja Okoń, Martyna Kowalska - Martyna Szymczak, Justyna Kubik
Na zmiany wchodziły: Natalia Barton i Wiktoria Szymczak
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

W najbliższą niedzielę 26 sierpnia, o godzinie 17 drużyna Pogoni rozegra mecz 1 kolejki w 2 lidze kobiet na wyjeździe z zespołem UKS Ząbkovia Ząbki.