Mecz kobiet Pogoni Zduńska Wola z RESO Akademia 2012 Suwałki [FOTO]

Krzysztof Kochelak
Mecz kobiet Pogoni Zduńska Wola z  RESO Akademia 2012 Suwałki
Mecz kobiet Pogoni Zduńska Wola z RESO Akademia 2012 Suwałki mat. Pogoń Zduńska Wola
Przegraną 3:1 zakończył się dla drużyny kobiet Pogoń Zduńska Wola mecz z RESO Akademia 2012 Suwałki. Mecz 3 kolejki II ligi kobiet rozegrany został w niedzielę, 9 września na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach

Nie udało się drużynie Pogoni przywieźć punktów z dalekich Suwałk. Pomimo dużego zaangażowania ze strony zawodniczek Pogoni to gospodynie w końcówce meczu przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pierwsza połowa meczu była wyrównanym widowiskiem. Było dużo walki z obu stron na całym boisku co przeniosło się na mało sytuacji podbramkowych. Pod koniec pierwszej odsłony meczu drużyna Pogoni zdobyła nawet bramkę po rzucie wolnym wykonywanym przez Patrycję Okoń z boku pola karnego. Zawodniczka gości pięknym strzałem lewą nogą pokonała bramkarkę gospodarzy, ale sędzia asystent dopatrzyła się pozycji spalonej Martyny Kowalskiej i sędzia główny zawodów nie uznała bramki.
Początek drugiej połowy meczu był udany dla drużyny z Suwałk, które za sprawą Aleksandry Bieryło objęły prowadzenie, która wykorzystała błąd defensywy Pogoni. W 62 minucie meczu po starciu w polu karnym gospodarzy Patrycji Okoń z jedna z zawodniczek z Suwałk zostaje podyktowany rzut karny dla Pogoni, który pewnie wykorzystuje Martyna Kowalska. Jednak ostatnie pięć minut meczu należało do zawodniczek gospodarzy, które w odstępie 2 minut zdobyły dwie bramki po strzałach Aleksandry Bieryło.

RESO AKADEMIA 2012 SUWAŁKI - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 3:1 (0:0)

1:0 - Aleksandra Bieryło (47')
1:1 - Martyna Kowalska (65' rzut karny)
2:1 - Aleksandra Bieryło (85')
3:1 - Aleksandra Bieryło (87')

Pogoń Zduńska Wola:
Joanna Świniarska - Olga Kopeć, Julia Szymczak, Ewelina Niciak - Weronika Sobczak (60' Marta Świstacz), Paulina Koryń, Klaudia Łoboda (65' Wiktoria Szymczak), Patrycja Okoń, Martyna Kowalska - Martyna Szymczak, Weronika Tosik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

ŻÓŁTE KARTKI:
Martyna Kowalska (Pogoń)
Laura Frąckiewicz, Anna Kardel (Suwałki)

SĘDZIOWIE MECZU:
Ewelina Fiodorczuk-Sipko (główny) - Monika Czudzinowicz - Agnieszka Żmudzka (asystenci)

Drużyna Pogoni rozegra w najbliższą niedzielę, 16 września kolejny mecz wyjazdowy w 2 Lidze Kobiet w Olsztynie z miejscowym Stomilem.