Pogoń Zduńska Wola - Ekosport Białystok. Mecz VIII kolejki 3 Ligi Kobiet ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak
Pogoń Zduńska Wola - Ekosport Białystok. Mecz VIII kolejki 3 Ligi Kobiet
Pogoń Zduńska Wola - Ekosport Białystok. Mecz VIII kolejki 3 Ligi Kobiet Krzysztof Kochelak
Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz VIII kolejki 3 Ligi Kobiet z zespołem Ekosportu Białystok.Drużyna Pogoni po sześciu kolejnych zwycięstwach poniosła pierwszą porażkę w lidze, ale nadal zajmuję pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz został rozegrany w niedzielę 25 października na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.

Mecz z zespołem z Białegostoku mógł dobrze rozpocząć się dla zespołu Pogoni bo już w 4 minucie po strzale lewą nogą Patrycji Okoń z rzutu wolnego z 17. metra piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. W pierwszej połowie meczu przewagę posiadały "Pogonistki", a zespół gości próbował swoich szans w grze z kontrataku. W 30 minucie sytuacji "sam na sam" z bramkarką gości nie wykorzystuje Martyna Szymczak. W 37 minucie odpowiedź zespołu gości i mocny strzał z 20. metra, ale kapitalną interwencją popisuje się Magdalena Samiec. W końcowych minutach pierwszej odsłony meczu groźnie nad poprzeczką uderzała Martyna Szymczak. Mimo przewagi nie udało się do przerwy gospodyniom zdobyć bramki co jest również zasługą dobrej gry w defensywie zespołu z Białegostoku.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęły zawodniczki Pogoni. Po składnej akcji całego zespołu niewiele zabrakło Justynie Kubik na strzelenie bramki. W 54 minucie goście objęli prowadzenie po kapitalnym strzale z 20. metra Anity Kuleszy po którym piłka wpadła pod poprzeczkę bramki "Pogonistek". Po straconej bramce gospodynie dążyły do wyrównania i udało się to w 65 minucie po akcji Katarzyny Borowiec, która wpadła w pole karne i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonała bramkarkę gości.
Do końca meczu oba zespoły walczyły o każdy metr boiska i chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Więcej szczęścia w tym meczu miały białostoczanki i to one na pięć minut przed końcem przeprowadziły akcję, która zdecydowała o losach meczu. Piłkę otrzymała Anita Kulesza i sprytnym strzałem po raz drugi w tym meczu pokonała Magdalenę Samiec.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - EKOSPORT BIAŁYSTOK 1:2 (0:0)

0:1 - Anita Kulesza (54')
1:1 - Katarzyna Borowiec (65')
1:2 - Anita Kulesza (85')

SKŁAD DRUŻYNY: POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec - Wiktoria Szymczak (65' Aleksandra Wrąbel), Julia Szymczak, Patrycja Piekarska (86' Weronika Sobczak), Sylwia Marcińska - Anna Bergier, Katarzyna Borowiec, Patrycja Okoń, Julita Torzewska (73' Natalia Barton) - Justyna Kubik, Martyna Szymczak (70' Milena Terka)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

W najbliższą sobotę 31 października o godzinie 11:00 na wyjeździe drużyna "Pogonistek" rozegra zaległy mecz I kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet z zespołem PTC Pabianice.