MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W centrum Zduńskiej Woli powstaje nowy mural ZDJĘCIA

OPRAC.: jj
Nowy mural powstaje na ścianie jednej z kamienic w centrum Zduńskiej Woli.

Mural powstaje na kamienicy przy ul. Królewskiej 3. Zamówiła miejskim samorząd przy współpracy ze wspólnotą mieszkaniową zarządzającą tym budynkiem. Na ścianie od strony parkingu powstaje miejski krajobraz, któremu ma przyświecać hasło "Ściany płucami miast" i ma promować idee tzw. zielonych miast. Mural ma spełniać funkcję ekologiczną, bo do jego pomalowania wykorzystana jest farba, która oczyszcza powietrze.

„Ściany płucami miast” to ogólnopolska akcja powstała z inicjatywy Strefy Energii, firmy z branży fotowoltaicznej, we współpracy z samorządami. Ten zduńskowolski mural przy Królewsksiej jest pierwszy i ma być gotowy do 14 czerwca w Zduńskiej Woli. Ma mieć powierzchnię ponad 100 m². To innowacyjny projekt, wykorzystujący specjalną farbę PF10 Airsol, która oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń, przyczyniających się do powstawania smogu.

Akcja „Ściany płucami miast” to inicjatywa krakowskiej firmy fotowoltaicznej. Ma ona na celu stworzenie ekologicznych murali, mających właściwości oczyszczające powietrze. Murale mają powstać w różnych województwach w południowej i środkowej Polsce. Sam projekt graficzny nie został jeszcze ujawniony, ale ma nawiązywać do ekologii i innowacyjnych rozwiązań dbania o środowisko - informuje Kacper Wlazło z Biura Strategii i Rozwoju Miasta zduńskowolskiego magistratu

Ściany płucami polskich miast

Oddychające ściany to innowacyjne rozwiązanie, wykorzystujące najnowsze technologie. Murale wykonane w ramach projektu mają realny wpływ na oczyszczanie powietrza. 100 m² powierzchni pomalowanej PF10 Airsol oczyszcza nawet 100 m³ powietrza (między innymi zanieczyszczenia tlenków siarki i azotu, które przyczyniają się do powstawania smogu). Proces ten jest stały i zachodzi także w zimie pod wpływem światła. Co więcej, farba wzmacnia fasadę budynku i jest samoczyszcząca, a także bakteriostatyczna i odkażająca.
Według Urban Forest Model 1000 m² powierzchni pomalowanej farbą usuwa nawet około 32 ton zanieczyszczeń rocznie. To odpowiednik posadzenia 100 drzew liściastych.

To już kolejny mural, jaki powstaje w Zduńskiej Woli. Niektórzy żartują nawet, że Zduńska Wola staje się miastem murali.
Przypomnijmy, że obrazy zdobią ściany kamienic m.in. przy Łaskiej i pl. Wolności oraz Sieradzkiej i Złotnickiego:

Mural na kamienicy przy ul. Złotnickiego tworzy Karolina Treler

Powstaje kolejny mural w centrum Zduńskiej Woli ZDJĘCIA

[g]8318320.[/g]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto