Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Fifa w Karsznicach [zdjęcia]

Włodzimierz Rychliński
Włodzimierz Rychliński/materiały szkoły
Pod naszym patronatem przebiegły I Międzyszkolne Mistrzostwa Powiatu Zduńskowolskiego w grę FIFA 2013. Swoje reprezentacje wystawiły gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Emocje były równie duże jak w prawdziwych turniejach piłkarskich. Zawody odbyły się w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karsznicach.

W zmaganiach FIFA wzięło udział pięć szkół: publiczne gimnazja nr 2 i 5 w Zduńskiej Woli, gimnazjum w Zapolicach, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli oraz drużyna gospodarzy.
Nie gram w FIFA zbyt długo. To mój drugi konkurs. Wcześniej startowałem tylko w zawodach odbywających się w Miejskim Domu Kultury podczas ferii. Wtedy nie poszło najlepiej, ale teraz mam nadzieję, że znajdę się na podium – mówił podczas zawodów Szymon Sowiński z Kazimierza.
Licealista nie zdobył medalowej pozycji. Zwyciężył Kamil Kardacki z zespołu gospodarzy. W finale pokonał Adriana Błaszczyka z PG 5. Trzecie miejsce zajął Jakub Kubiak z PG 5.