Kamil Ruszkowski ze Zduńskiej Woli wywalczył tytuł mistrza w teleturnieju "Va banque" w TVP 2

Agnieszka Olejniczak
Kamil Ruszkowski ze Zduńskiej Woli wywalczył tytuł mistrza w teleturnieju "Va banque" w TVP 2. Odcinek z udziałem zduńskowolanina był do obejrzenia dziś (31 października) o godz. 18.20.

Kamil Ruszkowski ze Zduńskiej Woli wywalczył tytuł mistrza w teleturnieju "Va banque". W poniedziałek po raz piąty walczył o zwycięstwo.

„Va banque” to program, w którym uczestnicy muszą popisać się wiedzą i refleksem. Troje zawodników w każdym odcinku odpowiada na pytania, wybierając je z 6 kategorii tematycznych i kwotowych. Charakterystycznym elementem programu jest to, że „pytania” zapisane są na tablicy w formie zdań twierdzących, a zadaniem uczestnika jest podanie odpowiedzi w formie pytania. W finale wszyscy uczestnicy dostają to samo pytanie, ale wcześniej muszą obstawić stawkę z kwoty, którą zgromadzili w dwóch rundach.

Kamil Ruszkowski, który w poniedziałek zagrał po raz piąty, łącznie wygrał 44300 zł.

- Kamil Ruszkowski, logistyk ze Zduńskiej Woli, wygrywa piąty raz z rzędu i tym samym odchodzi z programu jako niepokonany Mistrz Va Banque - informują twórcy programu.

Pytanie finałowe z kategorii "INDEKSY GIEŁDOWE", brzmiało: "Tak nazywa się indeks 30 czołowych spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie"