Kto zarabia najwięcej w województwie łódzkim? Wynagrodzenia w grudniu 2020 według GUS

OPRAC.:
Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Udostępnij:
W grudniu 2020 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5772,39 zł i było o 10,5% wyższe niż przed rokiem (w grudniu 2019 r., w porównaniu z analogicznym miesiącem 2018 r., wynagrodzenie wzrosło o 5,3%). Ile zarabia się w województwie łódzkim w różnych branżach? KLIKNIJ W GALERIĘ.

W grudniu 2020 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5772,39 zł i było o 10,5% wyższe niż przed rokiem (w grudniu 2019 r. Natomiast listopadzie 2020 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5167,99 zł. W GALERII ZDJĘĆ Porównujemy dane GUS z grudnia oraz z marca - przed pandemią koronawirusa.

Najwyższy wzrost wynagrodzeń, w porównaniu z grudniem 2019 r., wystąpił w sekcjach: działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (o 14,9%), administrowanie i działalność wspierająca (o 13,2%), przetwórstwo przemysłowe (o 12,6%), obsługa rynku nieruchomości (o 5,8%), budownictwo (o 5,7%) oraz informacja i komunikacja (o 5,5%). Spadek wynagrodzenia dotyczył jedynie sekcji zakwaterowanie i gastronomia (o 1,4%).

Dane dotyczą przeciętnego, miesięcznego wynagrodzenia brutto w sektorze przedsiębiorstw, które zatrudniają powyżej 9 osób.

By zobaczyć jak kształtowały się przeciętne pensje w województwie łódzkim w poszczególnych branżach, kliknij na zdjęcia w galerii.

W 2020 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw ukształtowało się na poziomie 4977,90 zł, tj. o 5,7% wyższym niż przed rokiem (wobec wzrostu o 6,6% w 2019 r.). Wzrost przeciętnych wynagrodzeń odnotowano we wszystkich sekcjach sektora przedsiębiorstw, w tym największy w przedsiębiorstwach zajmujących się: działalnością pro-fesjonalną, naukową i techniczną (o 12,0%), zakwaterowaniem i gastronomią (o 8,3%), administrowaniem i działalnością wspierającą (o 7,1%), budownictwem (o 6,9%), przetwórstwem przemysłowym (o 5,7%), handlem; naprawą pojazdów samo-chodowych (o 4,0%) oraz obsługą rynku nieruchomości (o 3,1%).

W grudniu 2020 r. wynagrodzenia wyższe niż przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w województwie łódz-kim otrzymali zatrudnieni w: informacji i komunikacji (o 47,5%), działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej (o 23,1%) oraz obsłudze rynku nieruchomości (o 3,4%). Znacząco niższe niż przeciętne wynagrodzenie brutto odnotowano m.in. w sekcjach: zakwaterowanie i gastronomia (o 41,9%), administrowanie i działalność wspierająca (o 32,4%), transport i gospodarka magazynowa (o 24,4%), przetwórstwo przemysłowe (o 11,0%), budownictwo (o 9,1%) oraz handel; naprawa pojazdów samochodowych (o 4,4%).

Kto zarabia najwięcej w województwie łódzkim? Wynagrodzenia ...

Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie